استقامت!رهایی

 


 سه تا هدف موازی دارم که در زمانهای متفاوت زندگیم هر کدوم به طور جداگانه به مرحله اجرایی گذاشته شده و تجربه هر کدوم رو دارم . از بعضی هاشون زمان بسیاری گذشته ولی چیزی که برام امیدوار کننده است اینه که از پس هر کدومشون در زمانی بر اومدم و فکر می کنم برام آشنا هستند.  
با تمام این حرفها که زدم از پراکندگی در اومدن و تمرکز کردن روی اهدافی که دارم برام سخته.یعنی باز هم امیدوارم گذر زمان همه چیز رو آسون تر کنه و اینکه من تا قیامت وقت ندارم و باید بالاخره به خودم سختی بدم و روال رو هر چه سریعتر روی غلتک بندازم.
در همین راستا یه سری احساسات تکراری هم جالبه با هر مرحله زنده می شن و قرار گرفتن تو شرایط مشابه گذشته این احساسات رو هم از درون من بیرون می کشند منتها خوبیش اینه که حالا آگاهانه می دونم اشکال کارم کجاست و این احساسات منفی چرا تولید می شن و دیگه به صورت واقعیت باهاشون مواجه نمی شم.جاهایی هم که قوی می شن و خانمان سوز دست به دامن کتابهای مختلف می شم که ریشه شون رو کشف کنم و بتونم مهارشون کنم.
به این نتیجه رسیدم که انسان هر قدمی رو که می خواد برای رشد خودش برداره باید فاکتور استقامت رو به صورت جدی در اون مسیر لحاظ کنه.درست زمانی که مقاومت می کنی و اون مرحله رو رد می کنی تازه احساس رهایی و زنده بودن  به سراغت می آد .

 من به هر دلیلی آدمی بودم یا هنوز هم هستم که همه چیز رو آسون می خواستم داشته باشم در حالی که صبر کردن و تلاش کردن دو عامل مهم بودند.

 این  چند سال فرصت خوبی بود که این دو تا فاکتور رو به زور دنیا و اتفاقاتش هم شده در خودم تقویت کنم گر چه هنوز هم نقص دارم ولی اینکه می بینم از قبل در من بیشتر هستند برام خیلی دلپذیره.

مساله ی دیگه ای که غیر از استقامت به وجوبش پی بردم رهاییه.رهایی یه جور دور زدن همه ی مسائل و مشکلاته.یعنی به جای اینکه   راه حل مستقیم برای حل احساسات منفی پیدا کنی می تونی فکرت رو و فرضیه هات رو دستکاری کنی.
وقتی دنیات و کسانی که قراره بهشون جواب پس بدی و راضیشون کنی کم باشند قطعا حس رهاییت هم بیشتره و انرژی های مزاحم هم کمتر.
همه ی اینها نیار به تمرین دارند که بهترین تمرین براشون اینه که هدف داشته باشی ولو هدف کوچیک! که در یک مسیر بتونی خودت رو محک بزنی.تا زمانی که بی هدف باشی شاید نشه کاری برای اصلاح این افکار کرد مگر اینکه دنیا به زور آدم رو وادار کنه .

 با یه دنیا انرژی مثبت توکل بر خدا

/ 0 نظر / 29 بازدید